Ceny lamp do projektorů: jaký je mezi nimi rozdíl?

Moderní projektory si v našich domácnostech získávají po právu své neodmyslitelné místo. Jako mávnutím kouzelného proutku je možno proměnit obývací pokoj, pracovnu nebo místnost pro hosty v pravé a nefalšované domácí kino nebo herní doupě. To vše díky projektoru, jehož pořízení sice nepatří mezi zanedbatelné položky, na druhou stranu se ovšem jedná o investici, které nebudete ani náznakem litovat.

Co když lampa vypoví službu?

Srdcem každého projektoru je jeho lampa. I přes veškerou péči ani ona ovšem nevydrží věčně. Jednoho dne zkrátka vypoví službu a bude třeba ji nahradit za novou. Nyní je na místě zvážit, zda pořídit originální lampu s modulem či bez nebo lampu neoriginální s projektorem ovšem plně kompatibilní. Jaký je rozdíl mezi cenami těchto produktů? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Originální lampy s modulem nebo bez?

Cena originální lampy s modulem je pochopitelně ze všech možností tou nejnákladnější. Cenu ovšem vyvažují přednosti v podobě snadné montáže a velmi vysoké kvality. Rozhodnete-li se pro originální lampu bez modulu, pak na této koupi ušetříte zhruba 25 %. V tomto případě však již samotná výměna lampy vyžaduje jistou manuální zručnost.

Kompatibilní lampy s modulem nebo bez?

Kompatibilní lampy s modulem vám mohou přinést finanční úsporu zhruba ve výši 30 %. V tomto případě se ovšem jedná o vysoce kvalitní značkové lampy, které budou plně kompatibilní s vaším projektorem. U těchto lamp bez modulu ušetříte dokonce 50% nákladů a stále si zachováte výborný poměr ceny a kvality. 

Originální lampy v neoriginálním modulu vs. fake lampy

Předposlední možností je pořízení originální lampy v neoriginálním modulu, u které je kvalita stále vysoká a finanční úspora dosahuje zhruba 15 až 20 %. Tím nejméně vhodným způsobem je pořízení nekvalitní fake lampy pochybné výroby, která je sice nápadně levná, ale s kvalitou nemá společného vůbec nic. V takovém případě může tento výrobek poškodit celý projektor, což se vám může ve výsledku nepěkně prodražit.

Nejste si jisti? Zavolejte nám!


+420 725 595 999


nebo nám napište formulářem

Lampy do projektoru