Jak zacházet s lampou a projektorem, aby nám dlouho lampa vydržela

lampa_projektorAbyste maximálně prodloužili životnost lampy v dataprojektoru, je důležité, aby bylo vaše chování k projektoru jemné a šetrné. To je totiž jediná možnost, jak co nejvíce prodloužit životnost lampy v dataprojektoru. I když za asi tři až čtyři tisíce hodin promítání přestane svítit, rozhodně to je delší doba, než dva tisíce hodin, které jsou často udávány výrobcem při maximálním výkonu.

Jak zacházet s lampou a projektorem, aby nám dlouho lampa vydržela?

Jak jsme již uvedli na začátku, nejdůležitější je šetrné zacházení. Rozhodně projektor nikde přenášejte, neustále zapínejte a vypínejte a nevyužívejte pořád maximálního výkonu, to všechno totiž projektoru, respektive lampě nepřidá. U spousty modelů projektorů, které dnes běžně v obchodech najdete, je možnost nastavit si nejnižší možný režim svícení. I když data projektor nebude vydávat takové silné a intenzivní světlo, vydrží vám o mnoho déle, než kdybyste jej neustále přetěžovali maximálním výkonem. Jenže u tohoto režimu je promítání možné prakticky jen v noci, respektive v absolutní tmě. To je značně omezující, a proto řada uživatelů projektů tento režim prakticky nikdy nevyužila.

lampaLampu čas od času zkontrolujte

Jelikož je projektor poměrně drahým zařízením, které je citlivé na vše, co s ním provedete, budete muset lampu čas od času zkontrolovat. Nejedná se ale pouze o rychlý pohled. Měli byste lampu jednou za čas vyčistit, podívat se, zda stále všechny kontakty k sobě perfektně přiléhají, zda se někde nějaký kontakt nepálí apod. Taková kontrola vám může ve výsledku ušetřit i od servisu, který je v dnešní době také poměrně dražší záležitostí. Budete-li se navíc k projektoru chovat ohleduplně a využívat jej přesně podle pokynů v návodu, vydrží vám lampa svítit skutečně neuvěřitelně dlouho, možná i déle, než je uvedeno od výrobce.

Nejste si jisti? Zavolejte nám!


+420 725 595 999


nebo nám napište formulářem

Lampy do projektoru