Správná péče o projektor: 3 praktické rady pro vás

cistici-prostredkyDomácí projektory si v moderních domácnostech našly své místo. Přesto, že jejich pořízení nepatří k nejlevnějším záležitostem, řada z nás dá přednost domácímu kinu než předraženým tuzemským kinosálům. I přesto, že domácí projektory nevyžadují žádnou speciální péči, je čas od času nutno věnovat dostatek pozornosti jejich údržbě. Máme pro vás 3 tipy, jak o svůj domácí projektor pečovat tak, aby vám filmové i herní zážitky zprostředkovával pokud možno, co nejdéle.

Tip č. 1 – pravidelné čištění vnějších i vnitřních částí

Pokud pozorujete zhoršenou kvalitu obrazu nebo nižší svítivost lampy projektoru, vybavte se jemným hadříkem, který může být buďto suchý nebo navlhčený ve vodě a tělo i útroby lampy zbavte prachových i jiných částic. Vyvarujte se použití abrazivních čisticích prostředků, které by nadělaly více škody, nežli užitku a lampu nebo objektiv mohly dokonce zcela znehodnotit.

Tip č. 2 – objektiv ani prachový filtr nezanedbávejte

Nepomohlo předchozí očištění? Možná, že za nekvalitní obraz mohou šmouhy přímo na objektivu. Ty vyčistíte speciální papírkem, jenž by měl být k lampě přiložený již od prodejce či výrobce. Pokud ani to nepomůže, i zde se vám bude hodit navlhčený hadřík z měkkého materiálu, kterým objektiv zbavíte šmouh i prachu. Co se týče prachových filtrů, ty byste měli měnit zhruba po 300 provozních hodinách.

Tip č. 3 – výměnu lampy nepodceňujte

Životnost lampy do projektorů činí zhruba 2000 – 6000 provozních hodin. U vyšších hodnot je ovšem počítáno s tzv. ECO módem, který snižuje svítivost lampy. Pokud dospějete k názoru, že je nutno lampu vyměnit, pořiďte si náhradní lampu nebo lampový modul a postupujte dle přiloženého návodu. Pokud si na výměnu lampy svépomocí netroufnete, můžete tento proces přenechat odborníkům ve specializovaném servise.

Nejste si jisti? Zavolejte nám!


+420 725 595 999


nebo nám napište formulářem

Lampy do projektoru